Ata Yatırım'ın Dijital İşlem Platformu Ata Online

Ata Yatırım olarak, günümüz dünyasının hızlı hareket eden kompleks piyasa yapılanmasında rahat ve etkili seçimler yapmanızı sağlayacak güvenilir iş ortağınız olmaya adayız. Çözümlerimiz yatırım danışmanlığı sürecine bağlı kurulmuş olup, yatırımcı ile başlayıp yine yatırımcı ile biten, dinamik bir süreci ilkesel anlamda iş modeli olarak uygulamaktan geçer. Öncelikli hedefimiz yatırımlarınıza değer katmadır. Ana felsefemiz ise her yatırımcıya kendine has özellikleri, beklentileri ve hassasiyetleri doğrultusunda etkili ve kalıcı çözümler üretebilmektir.

Ata Yatırım, yatırımcılara hem bireysel hem de kurumsal hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler arasında yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi, yatırım bankacılığı, şirket satın alma ve birleşmeleri, finansal ortaklık, özelleştirme yer almaktadır. Ayrıca bütün sermaye piyasası yatırım araçlarıyla Ata Yatırım’da yatırım yapılabilir. Yirmi beş yılı aşkın zamandır Ata Finans Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Ata Yatırım, teknolojik üstünlük ve sonuç odaklı yatırım fikirleriyle ilerlemektedir. Ata Online ise Ata Yatırım’ın dijital platformu olarak masaüstünde ve mobil uygulamada piyasa izleme ve alım/satım işlemlerini en güncel finansal teknoloji ile buluşturup müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.

ATA GRUBU

Günümüzde çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösterip büyük başarılara imza atan Ata Grubu’nun kökleri, Atatürk Barajı’nının yapımında görev alan Seri İnşaat’ın kurulduğu 1969 yılına kadar uzanmaktadır. Ata Grubu’nun kuruluşu ile geliştirilen ve birçok grup şirketi tarafından örnek alınan iş felsefeleri günümüzde de aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ata Grubu, 4 kıtada 8 ülkede, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 20’den fazla şirketten oluşmaktadır.

Ata Grubu’nun en büyük şirketi olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Türkiye’de 23 bin, Çin’de ise 28 bin kişiyi istihdam etmektedir. 2018’de 7 milyar TL civarında ciro yapmış olan şirket, 2019 yılı için ise yüzde 30-35 büyüme oranı beklemektedir. 2019 sonunda 1300’ü Çin’de olmak üzere 2500 restoranın sahibi olacak olan ve son olarak Çin’de Popeyes’ın haklarını alarak yatırıma başlayan TFI, beş yıl sonra 50 milyar TL ciro büyüklüğüne ulaşmayı planlamaktadır.