Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

19 Nisan 2017 Çarşamba 08:34
VİOP / Dolar/TL’de gerilemeler yaşanabilir…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade sözleşmelerin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmeye devam etmektedir. Trendin direnç noktası olan 112,500 seviyesini test eden sözleşmelerin direnç noktasından geri çekilmeler yaşadığını görmekteyiz.

Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Trend içerisinde geri çekilmeler yaşanması durumunda 111,500 destek noktasını takip edeceğiz. 111,500 destek noktasında tutunması durumunda sözleşmelerde yükselişler devam edecektir.

Sözleşmelerin yükselişlerini hızlandırması için 112,500 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere sözleşmeler genel olarak iki aydır hafif yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir. Genel alımlar ile trendin direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

113,000 direnç noktasını kırması durumunda 115,000 direnç noktasına kadar yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz.

113,000 direnç noktasının kırılmaması durumunda hafif eğimli yükseliş trendi içerisinde destek noktasına kadar geri çekilmeler devam edecektir.

Sözleşmelerin yükselişlerini sürdürmesi için 113,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmekteyken zaman zaman trendin dışına çıksa da yeniden geri çekilmeler yaşayarak düşüş trendinin içine girmiştir.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,67 destek noktasında tutunan sözleşmelerin yeniden 3,70 direnç noktasını test etmiştir.

Dolar/TL’nin 3,67 destek noktasını kırarak 3,65 destek noktasına kadar geri çekilmelerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,65 destek noktasının kırılması durumunda hızlanacağını düşünüyoruz.

Dolar/TL’de kısa pozisyon önermekteyiz.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.