Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

18 Nisan 2017 Salı 08:40
VİOP / Küresel piyasalar ile paralel hareketler bekliyoruz…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade sözleşmelerin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde olduğu görmekteyiz. Trendin destek noktasın yakın seviyelerde işlem gören sözleşmelerin güne hafif negatif açılış ile güne başlayacağını düşünüyoruz.

Sözleşmelerde 111,000 seviyesi destek noktası olarak takip edilecektir. 111,000 destek noktasını kırmadığı sürece tepki alımları gelebilir.

Sözleşmelerin yükselişlerini hızlandırması için 111,750 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

Küresel piyasalar ile paralel hareketler sergilemeye başlayacağız.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere sözleşmeler genel olarak iki aydır hafif yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir. Dün gelen alımlar ile trendin direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

113,000 direnç noktasını kırması durumunda 115,000 direnç noktasına kadar yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz.

113,000 direnç noktasının kırılmaması durumunda hafif eğimli yükseliş trendi içerisinde destek noktasına kadar geri çekilmeler devam edecektir.

Sözleşmelerin yükselişlerini sürdürmesi için 113,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmekteyken zaman zaman trendin dışına çıksa da yeniden geri çekilmeler yaşayarak düşüş trendinin içine girmiştir.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,67 destek noktasında tutunan sözleşmelerin yeniden 3,70 direnç noktasına doğru yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

3,70 direnç noktasını kırması durumunda 3,72 seviyesine doğru yükselişlerin yaşanacağını öngörmekteyiz.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin hızlanması için 3,67 destek noktasının kırılması gerekmektedir.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.