Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

20 Mart 2017 Pazartesi 09:09
VİOP / Yeni haftaya yatay açılış beklentisi…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade 5 dakikalık endeks sözleşmelerinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerinin devam ettiğini görmekteyiz.

Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 110,750 direnç noktasına doğru yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz. Belirtilen direnç noktasının kırılması durumunda yükselişlerin 111,500 direnç noktasına doğru devam edeceğini öngörmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde 110,000 destek noktasını takip edeceğiz. 110,000 destek noktasının kırılması durumunda satışlar 109,000 destek noktasına kadar devam edebilir.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yatay banttan çıkan sözleşmeler yükseliş trendini sürdürmeye devam etmektedir.

Sözleşmelerin genel olarak trend içerisinde işlemlerini sürdürmeye devam edeceğini düşünüyoruz. 112,500 direnç noktasının kırılması durumunda 115,000 seviyesine doğru yükselişler devam edecektir.

Endeks sözleşmelerinin ana destek noktası 109,000 seviyesidir.

Uzun pozisyonların korunmasını tavsiye ederiz.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemelerini sürdürmektedir.

3,62 destek noktasını kırması durumunda satışların hızlanarak önce 3,60 destek noktasına 3,60 destek noktasının kırılması durumunda ise 3,57 destek noktasına kadar geri çekilmelerin devam edeceğini düşünüyoruz.

Dolar/TL sözleşmelerinde yükselişlerde 3,6750 direnç noktasını takip edeceğiz.

Dolar/TL de kısa pozisyonların korunmasını önermekteyiz.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.