Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

17 Mart 2017 Cuma 08:40
VİOP / Merkez Bankaları sonrası yükselişler devam ediyor…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade 5 dakikalık endeks sözleşmelerinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerinin devam ettiğini görmekteyiz.

Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 111,000 direnç noktasına doğru yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz. Belirtilen direnç noktasının kırılması durumunda yükselişlerin 111,500 direnç noktasına doğru devam edeceğini düşünüyoruz.

Olası geri çekilmelerde 110,000 destek noktasını takip edeceğiz. 110,000 destek noktasının kırılması durumunda satışlar 109,000 destek noktasına kadar devam edebilir.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü yatay banttan çıkan sözleşmeler yükseliş trendini sürdürmeye devam etmektedir.

Sözleşmelerin genel olarak trend içerisinde işlemlerini sürdürmeye devam edeceğini düşünüyoruz. 112,500 direnç noktasının kırılması durumunda 115,000 seviyesine doğru yükselişler devam edecektir.

Endeks sözleşmelerinin ana destek noktası 109,000 seviyesidir.

Uzun pozisyonların korunmasını tavsiye ederiz.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemelerini sürdürmektedir.

3,82 direnç noktasını kıramadı ve Dolar/TL’de geri çekilmeler devam etmiştir. Trend içerisinde geri çekilmelerin 3,65 destek noktasına 3,65 destek noktasını kırması durumunda 3,62 seviyesine doğru geri çekilmelerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

3,75 direnç noktası kırılmadan uzun pozisyon önermiyoruz.

Dolar/TL de kısa pozisyonların korunmasını önermekteyiz.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.