Ata Online

RAPORLAR Seans Yorumu

3 Ocak 2017 Salı 11:48

BIST...

  • Endeks güne yata açılış ile başlamıştır. Enflasyon verisinin ardında satış baskısı yaşansa da satışların sınırlı kaldığını belirtmek isteriz. Endeks genel olarak 77,500 destek noktasında tutunacaktır. Biz gün içerisinde Dolar/TL’de yaşanacak olan geri çekilmeler ile endeksin 78,200 direnç noktasını test edeceğini düşünüyoruz.
  • Euro/Dolar paritesinin gerilemesi ve enflasyonun beklentilerin üzerinde açıklanması Dolar/TL üzerinde baskı yaratmıştır.
  • Endekste olası geri çekilmelerin hızlanması durumunda 77,000 destek noktamız olacaktır. 77,000 destek noktası kırılmadan gelen satışları alım fırsatı olarak algılamaya devam ediyoruz.
  • Açık olan teknik önerilerimiz TUPRS, VESTL, TKFEN ve CCOLA’dır.
  • 5 yıllık CDS’ler geçtiğimiz işlem gününe göre yatay hareketler sergilemektedir. CDS’ler 274 seviyesinde işlem görmektedir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.