Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

14 Eylül 2017 Perşembe 09:11

VİOP / Yükseliş trendi bitti mi, kâr satışları mı?

Kısa Vade Strateji – VİOP30

 • Ekim vade sözleşmelerin 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere son günlerde kısa vadeli düşüş trendi oluşturmuştur. Dün 135,500 direnç noktasını kıramayan sözleşmelerin trend içerisinde geri çekilmelerini sürdürdüğünü görmekteyiz.
 • Sözleşmelerin güne negatif açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 133,000 destek noktasına kadar geri çekilmeler devam edebilir.
 • 133,000 destek noktasının kırılması durumunda satışlar 132,300 destek noktasına kadar devam edebilir.
 • Sözleşmelerin yeniden yükselişe girmesi ve hız kazanması için 135,500 direnç noktasını kırması gerekmektedir.
VİOP30 Endeks Yorumu

 • VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Sözleşmelerin trendin destek noktasına kadar geri çekildiğini görmekteyiz. 133,000 destek noktasını kırması durumuna yükseliş trendinde çıkacak olan sözleşmelerde geri çekilmeler 130,000 seviyesine kadar devam edebilir.
 • Sözleşmelerin destek noktasında tutunması durumunda tepki alımları ile 136,000 seviyesini kırması ve üzerinde

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

 • VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son aylarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Dolar/TL sözleşmelerinin trendin destek noktası olan 3,44 seviyesinde tepki alımları ile yükselişlerini sürdürdüğünü görmekteyiz.
 • 3,5250 direnç noktasını kırması durumunda Dolar/TL’de yükselişlerin 3,56 seviyesine kadar devam edeceğini düşünüyoruz.
 • Sözleşmelerde ana direnç noktamız 3,56 seviyesi olacaktır.
 • Olası geri çekilmelerde destek noktamız ise 3,47 seviyesi olacaktır


Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.